Přeposlat Siemens představuje výkonný průmyslový počítač pro instalaci do skříní o velikosti 19"

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Siemens představuje výkonný průmyslový počítač pro instalaci do skříní o velikosti 19"

28.05.2009 | Tiskové zprávy - Siemens | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Společnost Siemens uvádí na trh nový průmyslový počítač s typovým označením Simatic IPC547C. Jedná se o PC určené k zástavbě do skříně o velikosti 19".

Společnost Siemens uvádí na trh nový průmyslový počítač s typovým označením Simatic IPC547C. Jedná se o PC určené k zástavbě do skříně o velikosti 19". Nové PC je osazeno výkonnými procesory Intel Core 2 Quad/Duo, jeho pracovní paměť může mít velikost až 16 GB. Novinkou je také možnost předinstalace operačního systému Windows Server 2008 nebo integrace grafické karty X4500. Díky velkému výpočetnímu a grafickému výkonu a systémovým vlastnostem je nový počítač vhodný zejména pro rychlé zpracovávání velkých objemů dat při vizualizaci technologických procesů, pro zpracování obrazu a jako server v průmyslových aplikacích. Pole pevných disků v konfiguracích RAID 1/RAID 5, jež lze přepínat za chodu, zajišťují vysokou spolehlivost výpočetního systému. V přípravě je také redundantní napájecí zdroj. Nový průmyslový počítač Simatic IPC547C je dvakrát výkonnější než jeho předchůdce, s nímž je kompatibilní v oblasti konstrukce, rozhraní i programového vybavení. Přístroj je zkonstruován pro nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz v průmyslovém prostředí při teplotě okolí až 40 °C. PC pracuje bez jakéhokoliv úbytku výkonu i při své maximální sestavě a plném využití jejích komponent. Díky malým rozměrům ho lze instalovat do skříní o rozměru 19", jež jsou 500 mm hluboké. Přístroj má teplotně řízené nehlučné ventilátory a jeho přetlakový ventilační systém účinně brání pronikání prachu do vnitřku skříně. Speciální držáky pevných disků, příchytky desek a způsob uchycení napájecího kabelu chrání jeho komponenty před nepříznivým působením vibrací a rázů. Nový počítač lze snadno rozšířit při použití volných pozic PCIe x16 (2.0), PCIe x8, PCIe x1 a současně čtyř pozic PCI pro dlouhé rozšiřující karty. V případě potřeby dvou monitorů lze dodat grafickou kartu PCI Express x16. K dispozici je devět rozhraní typu USB, z toho dvě na čelním panelu a jedno uvnitř (např. pro paměťový modul USB se softwarem). Dvě rozhraní pro gigabitový Ethernet nabízejí i redundanci a současně velké rychlosti přenosu dat. K rychlému a spolehlivému ukládání a uchovávání dat jsou použity pevné disky o kapacitě 500 GB s rozhraním SATA. Pohledem na stavové světelné diody na čelní straně počítačové skříně lze snadno a rychle zkontrolovat stav ventilátorů a teplotu v přístroji. Skříňový průmyslový počítač Simatic IPC547C lze objednat také s již předem nainstalovaným operačním systémem Windows XP Professional, Vista Ultimate nebo Windows Server 2008. Na objednávku je k dispozici také montážní sada umožňující použít nové PC samostatně jako průmyslovou pracovní stanici nebo server ve velínech a technických kancelářích.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Siemens představuje výkonný průmyslový počítač pro instalaci do skříní o velikosti 19"


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.