Přeposlat Apple iPad česky a s novým operačním systémem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Apple iPad česky a s novým operačním systémem

02.12.2010 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

O populárním tabletu Apple iPad se toho v letošním roce napsalo již nemálo, a bezesporu po zásluze – vlna zájmu o tento segment přenosných počítačových zařízení, projevující se ve stále rostoucím počtu nových takto zařazených modelů různých značek, je totiž do značné míry právě jeho zásluhou. I přes dosažené prodejní úspěchy jsou však iPadu vytýkány některé nedostatky, a proto společnost Apple přišla s novou verzí operačního systému iOS 4.2, která by měla řadu z nich odstranit. Pro tabletové fanoušky v Česku, kde se iPad začal oficiálně prodávat 30.listopadu, je v souvislosti s tím určitě zajímavé, že součástí nového iOS je i kompletní česká lokalizace.

 

Apple iPad česky a s novým operačním systémem

 

Novou generaci platofrmy iOS uvolnila společnost Apple uvolnila do prodeje počátkem minulého týdne, a kromě kompletního počeštění všech nabídek a popisek v uživatelském menu se můžete těšit rovněž na snadné zadávání českých znaků na virtuální klávesnici. Snad ještě významnějším doplňkem je ale podpora pro tzv.multitasking, jejíž absence byla jednou z nemnoha věcí, které byly u iPadu kritizovány. Uživatelé nyní mohou spustit své oblíbené aplikace, okamžitě mezi nimi přepínat a zároveň šetřit výdrž baterie, kterou je iPad pověstný. Stisknutím navigačního tlačítka se aplikace již nebudou zavírat, nýbrž se pouze schovávají na pozadí. Budete-li některou z nich chtít opět aktivovat, stačí stejné tlačítko stisknout dvakrát rychle za sebou.

 

Apple iPad česky a s novým operačním systémem

 

Nově si na iPadu budete moci také vytvářet složky, do kterých jednoduše přetáhnete například aplikace s podobným zaměřením – například do složky Zprávy přejdou všechny zpravodajské aplikace, do složky Hry všechny hry a podobně. Služba Game Center umožňuje uživatelům přístrojů iPad, iPhone a iPod Touch vyzývat přátele a hrát s nimi nebo se nechat automaticky spárovat s novými soupeři, pochlubit se bodovými zisky či úspěchy a objevovat nové hry, které hrají jejich přátelé. Vylepšení se dočkal i e-mail, kde se nově může zobrazit došlá pošta ze všech vašich přihlášených e-mailových účtů.

 

Apple iPad česky a s novým operačním systémem

 

Aby toho nebylo málo, bude iPad nově zvládat i bezdrátový tisk - díky funkci AirPrint lze totiž bezdrátově poslat na tiskárnu, co je libo. Tuto možnost zatím skýtají pouze tiskárny HP Photosmart, HP LaserJet Pro nebo HP Officejet, další značky však prý budou podle Applu následovat. Z dalších vylepšení je třeba zmínit ještě funkci AirPlay, která iPad promění v přenosný video přehrávač. Potřebujete k tomu však zařízení Apple TV – s ním se iPad dokáže bezdrátově spojit a následně nastreamovat jakékoliv video, fotky nebo hudbu. Opačným směrem, například z počítače, to zvládá už dávno a perfektně i s podporou českých titulků. Uživatelé budou také moci odesílat zvuk bezdrátově pomocí základnové stanice AirPort Express a AirPlay do libovolných stereofonních reproduktorů. Mezi další novinky, které přináší iOS 4.2 do iPadu, pak patří i možnost půjčování televizních pořadů přímo do iPadu pomocí aplikace iTunes s 30denní výpůjční lhůtou a 48hodinovou lhůtou na sledování od prvního spuštění přehrávání.

 

Apple iPad česky a s novým operačním systémem

 

Velmi zajímavou funkcí je i Find My iPad - pokud si tablet zaregistrujete přes službu MobileMe, můžete jej na dálku kdykoliv zamknout nebo dokonce vymazat, případně si nechat zobrazit jeho polohu na mapě. Stejně tak jej můžete nechat třeba nahlas zapípat. To se hodí, když ho v domácím nepořádku nemůžete najít. Zdarma je pouze jedna z těchto možností, pokud chcete využít všechny, musíte si aplikaci koupit. A když už mluvíme o zabezpečení, pak vězte, že posuvné tlačítko na boku přístroje, které až doposud sloužilo k uzamknutí otáčení displeje, nově zcela ztiší zvuk tabletu. Nabídka se zámkem displeje je nyní umístěna v menu otevřených aplikací.

 

Apple iPad česky a s novým operačním systémem

 

Nová verze iOS by údajně měla iPadu přinést až stovku drobných vylepšení včetně schopnosti přeladit se na zimní čas. Její instalace je však velice jednoduchá - stačí připojit iPad k počítači, na němž je nainstalovaná aplikace iTunes, která začne novou verzi iOS zdarma stahovat a instalovat hned, jakmile bude tablet systémem počítače detekován. Jak bude iPad na nové platformě šlapat, můžete od 30.listopadu zjistit i v našich zeměpisných šířkách.

Zdroj: Tisková zpráva Apple

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Apple iPad česky a s novým operačním systémem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.