Přeposlat Fujitsu LifeBook MH330 s operačním systémem MeeGo

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujitsu LifeBook MH330 s operačním systémem MeeGo

21.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud nepatříte zrovna k zastáncům operačních systémů Windows nebo MAC OS, mezi notebooky na výběr příliš nemáte. Samozřejmě, můžete stávající systém odinstalovat a dát si tam svůj, ale zase za něj zbytečně platíte. Společnost Fujitsu představila netbook, který bude vybavený alternativním operačním systémem MeeGo. Pojďme se podívat na první informace.

Fujitsu LifeBook MH330 s operačním systémem MeeGo

Tento operační systém patří mezi ty relativně nové a je určený hlavně pro malé a skromně výkonné netbooky. Pro svůj provoz toho totiž mnoho nepotřebuje a měl by fungovat svižně i na základních specifikacích. O vývoj tohoto operačního systému se postaraly společnosti Nokia a Intel a zdá se, že by mohl být na poli netbooků konkurence schopný. A právě na tento operační systém se můžeme u nového netbooku Fujitsu LifeBook MH330 těšit. No, on to není až tak nový model, byl představen už před nějakým časem, ale s operačním systémem Windows 7 Starter, takže se jedná vlastně o novou variantu. Po designové stránce se jedná o normální netbook. Je vcelku elegantní, hlavně výrazné logo společnosti na horním krytu a velmi se nám líbila také jeho tenkost. Tělo má pouze 18.5 mm, takže mobilita opravdu nebude problém a zcela jistě bude jednou z největších zbraní tohoto netbooku. Můžeme očekávat také slušné dílenské zpracování, které je pro notebooky a netbooky Fujitsu typické.

Fujitsu LifeBook MH330 s operačním systémem MeeGo

Rozměry jsou opravdu malé, pod horním panelem se nachází LCD displej s úhlopříčkou obrazu 10.1 palců, který zvládne nejvyšší rozlišení 1024 x 600 pixelů. Pro tuto velikost se jedná o slušné rozlišení, které vám poskytne rozměrnou pracovní plochu. O pohon se postará nejvíce profláklý procesor na poli netbooků, a to Intel Atom N550 pracující na frekvenci 1.66 GHz. Není to sice kdoví jak výkonný procesor, ale má naprosto zanedbatelnou spotřebu, což je to, na co se v tomto případě hraje v první řadě. Navíc, na svižné rozhýbání tohoto operačního systému bude bez problémů stačit. O grafické zpracování se postará integrovaná grafická karta, která samozřejmě nějakým výrazným výkonem oplývat nebude, ale po stránce spotřeby to opět bude minimum. Konektivita je hodně omezená, přece jenom, tělo je velmi malé a moc se sem toho prostě nevejde. Nicméně, 2 USB porty zde najdeme, stejně jako audio výstupy a LAN. Rozhraní WiFi je samozřejmostí a snad ho ani nemusíme zmiňovat. Fujitsu LifeBook MH330 se nejprve začne prodávat na asijských trzích, a to za cenu zhruba 320 dolarů (cca 5700 Kč), což je opravdu příjemně nízké ohodnocení. Bohužel, o uvedení na evropské trhy se zatím nic neví.

Technické specifikace netbooku Fujitsu LifeBook MH330:

  • LCD displej s úhlopříčkou 10.1 palců, maximální rozlišení 1024 x 600 pixelů
  • Procesor Intel Atom N550, 1.66 GHz
  • Integrovaná grafická karta
  • Operační systém MeeGo
  • Tělo tenké pouze 18.5 mm
  • 2 USB porty
  • LAN, WiFi
     

Fujitsu LifeBook MH330 s operačním systémem MeeGo

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujitsu LifeBook MH330 s operačním systémem MeeGo


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.