Přeposlat DRS Armor X10gx

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DRS Armor X10gx

24.02.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Odolné tablety jsou na světových trzích s přenosnými počítači pořád ještě vzácné zboží, několik zástupců tohoto nezvyklého druhu jsme si ale na našem portálu v loňském roce přece jen ukázali. Možná si ještě vzpomenete, že se jednalo převážně o zařízení určená pro armádu či jiné pro stát životně důležité obory jako zdravotnictví či stavebnictví. Model, jemuž se budeme věnovat dnes, patří do první jmenované skupiny, vyvinula jej totiž americká společnost DRS Tactical Systems, takto dodavatel pro ozbrojené síly Spojených států a Velké Británie. Minimálně v našich končinách se nejedná o zrovna známé jméno, ale vězte, že s její řadou odolných tabletů Armor se vojáci obou zmíněných zemí již nějaký ten čas setkávají. Pojďme se tedy podívat, s čím přichází její nejnovější člen.

 

DRS Armor X10gx

 

Populárnímu iPadu a jeho následovníkům přístroj s rozměry 290 x 218 x 45 mm a vahou 2,2 kg minimálně co do skladnosti nepochybně konkurovat nebude, to ale ani není jeho cílem. Přednosti zařízení vybaveného 10,4 palcovým odporovým dotykovým displejem o rozlišení 1024 x 768 pixelů tkví přece jen jinde, především samozřejmě v odolnosti jeho těla z hořčíkové slitiny. Dle zveřejněných informací splňuje tablet normu MIL-STD-810G co do odolnosti proti teplotním extrémům, vibracím a šokům, norma IP67 zase garantuje, že problémy mu nezpůsobí ani prach nebo vlhkost. Podobně jako v případě jiných přístrojů tohoto typu je tedy i nový Armor X10gx, který by měl vydržet například ponor do metrové hloubky nebo třeba pád z 1,22 metrové výšky, využitelný i v náročných podmínkách, což je ostatně u zařízení vyvinutého primárně pro armádu jaksi základním předpokladem.

 

DRS Armor X10gx

 

Odolné přenosné počítače mívaly v minulosti často problémy se slabší technickou výbavou, jíž platily za svou odolnost, v posledních letech se ale přece jen situace změnila o něco k lepšímu, a důkazem je i tento model. O jeho pohon se stará dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo SU9300 s taktem 1,2 GHz a 3 MB vyrovnávací paměti, jemuž sekunduje operační paměť DDR3 zvíci 2 GB, kterou lze upgradovat až na dvojnásobek. O grafické kartě ani čipsetu jsme se nic bližšího nedočetli ani v oficiálním datasheetu od výrobce, zahraniční odborné weby nicméně uvádějí, že by se mělo jednat celkem očekávatelně o integrované řešení od Intelu. Úložný prostor je pak tvořen SSD diskem o kapacitě 64 GB, přičemž za příplatek si lze pořídit i 80 nebo 160 GB verzi. Další místo pro vaše data pak skýtá slot pro paměťové karty SD a SDHC.

 

DRS Armor X10gx

DRS Armor X10gx

 

Konektivní výbava zařízení čítá trojici USB portů, doprovázenou jedním HDMI portem a také dokovacím konektorem, najdete zde rovněž DC-výstup, audio konektor a výstup pro Ethernet, k internetu se lze připojit i přes třípásmovou WiFi a nechybí ani Bluetooth 2.0, volitelně lze pak doplnit také GPS nebo 3G modul Qualcomm Gobi 2000. Z dalších vymožeností lze ještě zmínit čtečku čárových kódů a také 2 Mpix webkameru, a co se týče displeje, o němž jsme mluvili již v úvodu, lze si k jeho ovládání kromě stylusu pořídit též digitizér. Američtí konstruktéři mysleli i na zabezpečení, a tak zde najdete také snímač otisků prstů. Napájení pak zajišťuje vyměnitelná Li-Ion baterie o dvou článcích, z nichž každý disponuje kapacitou 2400 mAh, přičemž celková výdrž tohoto dua by dle tvrzení výrobce měla činit zhruba 4 hodiny.

 

DRS Armor X10gx

 

Odolný tablet DRS Armor X10gx, dodávaný s operačním systémem Windows 7 Ultimate a s tříletou zárukou, byl do prodeje vyslán na podzim loňského roku, jeho cenu jsme ovšem nenašli dokonce ani na webu výrobce, který je ochoten ji sdělit jen zájemcům, kteří jej přímo kontaktují. Tyto tajnosti nejspíše souvisí s tím, co jsme uvedli již na začátku článku, že totiž společnost DRS spolupracuje především s americkou a britskou armádou, lze nicméně předpokládat, že levnou záležitostí toto zařízení nebude a mimo armádní sféru se s ním nejspíše příliš nesetkáme. Tedy alespoň do doby, než se jeho výskyt případně rozšíří i na armády dalších členských států NATO včetně té české, odkud by již pár kousků mohlo eventuálně přece jen uniknout.

 

Technické parametry tabletu DRS Armor X10gx:

 • Rozměry: 290 x 218 x 45 mm
 • Hmotnost: 2,2 kg
 • Procesor: Intel Core 2 Duo SU9300 (výkon 1.2 GHz), 3 MB L2 cache, FSB 800 MHz
 • Čipová sada: Intel Gx4x (blíže neurčená), 2-4 GB DDR3 RAM (800 MHz)
 • Grafika: integrovaný čip zn. Intel
 • Displej: 10.4“ dotykový odporový TFT, rozlišení 1024 x 768 pixelů
   
 • Konektivita: 3 x USB 2.0, 1 x HDMI, audio konektor, DC konektor, dokovací konektor Enhanced Legacy, slot pro PCI Express Card 34 a 54 mm, dokovací konektor, Ethernet, WiFi 802.11 a/g/n, Bluetooth 2.0 + EDR, volitelně GPS nebo 3G modul (Qualcomm Gobi 2000
   
 • Harddisk: 64 / 80 / 160 GB SSD
   
 • Další výbava: čtečka paměťových karet SD a SDHC, 2 Mpix webkamera, čtečka čárových kódů, snímač otisků prstů, odolné tělo z hořčíkové slitiny - splňuje normy MIL-STD-810G (šoky, vibrace, teplotní extrémy od -20 do 60ºC) a IP67 (prach, vlhkost, voda do 1 metru, pár z 1,22 m)
   
 • Software: Windows 7 Ultimate
 • Baterie: dvojitá vyměnitelná Li-Ion 2 x 2400 mAh, výdrž cca 4 hodiny

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku DRS Armor X10gx


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.