Přeposlat Vysoké rozlišení v noteboocích již v roce 2013?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vysoké rozlišení v noteboocích již v roce 2013?

23.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jak všichni dobře víme, nový tablet iPad od společnosti Apple přinesl hlavně špičkový displej s vysokým rozlišením. Tento displej by mohl být prospěšný i pro uživatele notebooků, protože by mohl nakopnout výrobce a zbavit nás tak současných, již ne úplně dostatečných rozlišení.

Vysoké rozlišení v noteboocích již v roce 2013?

Když už nic, tak společnost Apple je prospěšná hlavně tím, že určuje nové trendy a většina výrobců se ji po následném úspěchu snaží více či méně úspěšně napodobit. Pokud se nyní budou snažit napodobit displej s vysokým rozlišením nového iPadu, zlobit se určitě nikdo nebude. Nejslabší místo notebooků je podle nás určitě na místě displeje. Na 15.6 palcových modelech není rozlišení 1366 x 768 pixelů nijak výjimečné a samozřejmě je úplně nedostatečné. Na 17.3 modelech je situace již lepší a sehnat notebook s fullHD rozlišením není žádný závažnější problém. Co ale ještě trochu vyšší rozlišení? Znamenalo by to větší pracovní plochu a jemnější obraz, což by spousta uživatelů určitě ocenila. Na internet se dostaly drby, že na nové MacBooky se dostane IPS Retina displej, což by znamenalo odskok Applu v oblasti notebooků od ostatních výrobců o pořádných pár tříd.

Vysoké rozlišení v noteboocích již v roce 2013?

Když vedle sebe postavíte nový iPad s displejem, který má na úhlopříčce 9.7 palců nejvyšší rozlišení 2048 x 1536 pixelů a notebook s 15.6 palci a rozlišením 1366 x 768 pixelů, rozdíl v jemnosti je opravdu propastný. Podle společnosti Intel bychom se mohli dočkat displejů s vysokým rozlišením pro notebooky a all-in-one počítače již počátkem roku 2013 a trend zvyšování jemnosti (PPI) bude pokračovat několik následujících let. Intel dále uvádí, že očekává rozlišení 3840 x 2160 pixelů pro úhlopříčku 21 palců (již zmíněné all-in-one počítače) a až 2560 x 1440 pixelů pro úhlopříčku 11 palců, což už je kategorie malých notebooků a netbooků. Hodnota PPI na 11 palcovém displeji se bude pohybovat okolo 250 a pro 21 palcový monitor to vychází na 220 PPI. Hodnoty jsou to velmi dobré, nicméně na displeje, které používá Apple, to pořád mít úplně nebude (iPhone 4s má 326 PPI, nový iPad 264 PPI).

Vysoké rozlišení v noteboocích již v roce 2013?

Nicméně je samozřejmě nutno podotknout, že Apple těchto výsledků dosahuje na menších úhlopříčkách. Notebooky s úhlopříčkou obrazu 13 palců by se mohly dočkat rozlišení 2800 x 1800 pixelů a 15 palcové modely až 3840 x 2160 pixelů. Kromě rozlišení ale budou muset výrobci samozřejmě zapracovat také na celkové kvalitě displejů, protože do notebooků se v současné době většinou dávají ne zrovna kvalitní panely s mizernými pozorovacími úhly a nic moc barevným podáním. Pokud chcete notebook s opravdu kvalitním displejem, tak za něj zaplatíte docela dost velký obnos a právě to by se mohlo v budoucnosti změnit také. Mít kvalitní displej s vysokým rozlišením na notebooku střední třídy zní opravdu lákavě. Podle prvních informací by měl vysoké rozlišení podporovat také očekávaný operační systém Windows 8, takže průlom na počátku roku 2013 je docela uvěřitelný.

Vysoké rozlišení v noteboocích již v roce 2013?

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Vysoké rozlišení v noteboocích již v roce 2013?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.