Přeposlat Plánuje Microsoft 7 palcovou variantu svého tabletu Surface?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Plánuje Microsoft 7 palcovou variantu svého tabletu Surface?

12.04.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tablet Surface od společnosti Microsoft je vděčným terčem všemožných spekulací a podle zatím té úplně poslední to vypadá, že Microsoft připravuje menší, 7 palcovou variantu tohoto hybridního tabletu.

Plánuje Microsoft 7 palcovou variantu svého tabletu Surface?

Microsoft měl se svým tabletem Surface velké plány co se týče prodejů, nicméně ty zatím docela zaostávají za očekáváním, a to hned z několika důvodů. Tím prvním a největším je vysoká cena, jak verze s ARM procesorem a systémem Windows 8 RT, tak verze s klasickým x86 procesorem od Intelu, jsou podstatně dražší než konkurence. A vzhledem k tomu, že jak iOS, tak Android jsou na poli tabletů již zaběhlé platformy, si Microsoft a OEM výrobci takto vysoké ceny dovolit nemůžou, alespoň ne s předpokladem nějakých vyšších prodejů. Dalším problémem tohoto tabletu je problémová dostupnost, kdy trvalo opravdu hodně dlouho, než se Surface dostal mimo hlavní, americký trh. Proto se neustále rojí množství spekulací o budoucnosti tohoto tabletu a ta poslední mluví o menší variantě. Je to docela logický krok, Apple iPad mini vletěl na trh jako lavina, Nexus 7 od ASUSu se těší také ohromné popularitě a pozadu nezůstává ani povedený Kindle Fire HD.

Plánuje Microsoft 7 palcovou variantu svého tabletu Surface?

Tento rok bude zkrátka patřit menším a kompaktnějším tabletům a Microsoft je si toho moc dobře vědomý. A konkurence opravdu nespí, společnost HP představila 7 palcový tablet Slate 7 a pozadu není ani korejský Samsung, který ukázal kompaktní tablet Galaxy 8.0. Hlavně od Samsungu se dá očekávat, že si se svým menším tabletem ukrojí podstatnou část tohoto vcelku specifického trhu, protože v oblasti elektroniky se jedná o velkého hráče a modelová řada smartphonů a tabletů Galaxy patří mezi ty vůbec nejpopulárnější. Tomu, že Microsoft chystá menší tablet, napovídá také fakt, že snížil minimální požadavek na rozlišení displeje pro tablety s Windows, a to na 1024 x 768 pixelů. Vzhledem ke konkurenci je jasné, že Microsoft opět naskakuje do relativně hodně rozjetého vlaku a je otázkou, jestli se mu tentokrát podaří nějak výrazněji uspět, nebo budou tablety Surface s menší úhlopříčkou pouze okrajovou záležitostí.

Plánuje Microsoft 7 palcovou variantu svého tabletu Surface?

Bohužel, sám redmondský gigant plány na 7 palcový Surface nepotvrdil, takže všechno jsou to opravdu pouze spekulace, které se můžou, ale také nemusí potvrdit. To znamená, že nějaké technické specifikace jsou pouhé odhady, nicméně pokud menší Surface opravdu bude, můžeme očekávat rozlišení displeje již zmíněných 1024 x 768 pixelů. Dále se předpokládá, že menší verze bude osazena připravovaným operačním systémem Windows Blue a neměl by chybět ani známý kryt displeje, který funguje zároveň také jako klávesnice. Jsme opravdu velmi zvědaví, jestli Microsoft v blízké budoucnosti plány na menší Surface opravdu potvrdí, ale vzhledem k tomu, že má teď s největší pravděpodobností plné ruce práce s testováním svého nového smartphonu, to asi jen tak nebude.

Plánuje Microsoft 7 palcovou variantu svého tabletu Surface?

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Plánuje Microsoft 7 palcovou variantu svého tabletu Surface?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.