Přeposlat Ten nejlepší ERP systém? Těžký výběr.

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ten nejlepší ERP systém? Těžký výběr.

17.09.2013 | PR článek | Zajímavosti | Komentářů: 2 |

Při vybírání ERP systému (Enterprise Resource Planning System) je zásadní uvědomit si, co přesně od něj očekáváme, a jak nejlépe zvolit takový, který bude nejvhodnější pro specifika právě vašeho byznysu. Něco jiného budou jako základ své firemní IT infrastruktury požadovat obchodní firmy, firmy orientované na služby, nebo výrobní podniky. Vězte, že odvětví a obrat jsou zásadními údaji.

Ten nejlepší ERP systém? Těžký výběr.

Malé a velké ERP

Příznivým trendem v ERP je zpřístupnění nabídky sofistikovaných informačních systémů malým firmám, které byly dosud odsouzeny k nákupu tzv. krabicového softwaru s malou nebo žádnou uživatelskou podporou a zárukou. Menší i větší firmy také dlouho mátl nepřehledný legislativní rámec přístupových práv. S rostoucí konkurencí začaly být technologické firmy přístupnější individuálnímu jednání a řešení na míru.

I když se na vrcholu multimiliardového světového obchod s ERP systémy drží Oracle a SAP, nabídka je opravdu široká a své ERP si můžete založit i na bázi open-source softwaru. Pokud se nechcete spoléhat na nadnárodní poskytovatele ERP řešení, kteří mají moduly pro každé obchodní odvětví, zapátrejte na svém lokálním trhu.

Kam se obrátit pro radu

Jednou z firem nabízejících špičkové ERP systémy a doplňkové služby v ČR je K2 atmitec. Jejich systém v sobě spojuje tři dimenze řízení podniku – řízení provozu, procesů a kontroly -  a to vše v jedné komplexní aplikaci. Dobám, kdy jste pracně slaďovaly několik programů, odzvonilo. Propojení jednotlivých dokladů zajistí technologie K2 CBI (Compact Business Items), řízení procesů nastavíte pomocí personalizovaných definic a parametrů a kontrolní fázi zjednoduší integrované výstupy a reporty.

Rozpor, který jsme řešili v předchozím odstavci, je u K2 navíc překonám tím, že systém roste spolu s firmou. Dokoupením licence se automaticky rychle přizpůsobíte změnám ve vaší společnosti; všechny systémové předpoklady jsou již zahrnuty v jádru systému.

Nezapomeňte na cloudová řešení

Na konec bychom vám doporučili uvažovat o ERP systémech implementovaných do vašich firemních procesů skrze cloud. Ušetříte za aktualizace softwaru a hlavně za investici do hardwaru, kterou by implementace nového informačního systému vyžadovala. Operativní pronájem výpočetní paměti, nejnovější aktualizace a non-stop přístup ze všech zařízení jsou dalšími přínosy rozvoje cloudového přístupu.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ten nejlepší ERP systém? Těžký výběr.


počet příspěvků: 2

Kuba

24.01.2014 v 12:00

každý ERP systém má své výhody a nevýhody, které lze eliminovat díky nadstavbovým modulům...třeba http://www.maggio.cz/

Odpovědět

Patrik Neuwirth

03.07.2016 v 00:04

Mi třeba taky pomohla stránka <a href="http://www.vyber-erp.cz/">Vyber-ERP</a>

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.