Přeposlat Tablety a evropská revoluce v produktivitě

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Tablety a evropská revoluce v produktivitě

16.01.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Tato studie byla zpracována na požadavek společnosti Panasonic a obsahuje kvantitativní výzkum napříč Evropou mezi nákupčími a uživateli tabletů ve společnostech s více než 50 zaměstnanci. Bylo shromážděno 2362 interview, které byly rozděleny mezi uživatele tabletů (49 %) a nákupčí tabletů (51 %). V každé zemi bylo zpovídáno nejméně 125 uživatelů tabletů a 125 nákupčích tabletů.

Tablety a evropská revoluce v produktivitě

Revoluce v produktivitě

Použití tabletů v Evropských podnicích podněcuje revoluci v produktivitě, kdy 70 % zaměstnavatelů hlásí podstatné zvýšení produktivity zaměstnanců používajících tablety.

Napříč Evropou nákupčí tabletů v Turecku (80 %), Rusku (79 %), Itálii (77 %) a Španělsku (74 %) byli velmi přesvědčeni, že tablety pro zaměstnance zvyšují produktivitu.

V průměru zaměstnanci odhadují, že produktivita zaměstnanců používajících tablety vzrostla o významných 33 %. Nicméně největší nárůst produktivity byl vykázán nákupčími ve Spojeném království (44 %), Turecku (42 %) a Polsku (43 %) – vysoko nad celkovým průměrem zvýšení produktivity (33 %).

Výrobní odvětví se ukázalo jako odvětví, získávající ze zavedení tabletů nejvíc. 77 % nákupčích z tomto odvětví hlásí zvýšení produktivity. Z oblasti telekomunikačních společností a společností veřejných služeb hlásí zvýšení produktivity 74 % dotázaných, 72 % v maloobchodě a velkoobchodě a 71 % ve finančních službách.

Je zajímavé, že uživatelé tabletů si byli méně jistí, ale stále 41 % si myslí, že práce s tabletem zvýšila jejich produktivitu a odhadují zvýšení produktivity v průměru na podobných 30 %.

Tablety jako nepostradatelný pracovní nástroj?

Tablety se používají také pro mnoho specializovaných prací. Pětina (20 %) uživatelů připojují k tabletům skenery, tiskárny a kamery přes USB nebo sériové porty. 18 % použilo tablety pro GIS informace, 13 % pro čtečku čárových kódů, 10 % pro platby zákazníků, 10 % pro monitorování logistiky, 8 % pro rozpoznání podpisu a 6 % pro ověřování čipových karet a skenování RFID a NFC.

Odvětví, kde se nejvíce prosazuje specializované užití tabletů jsou přeprava, distribuce, telekomunikace a veřejné služby.

Výzkum také identifikoval trend, který ukazuje, že země s nejvyšším nárůstem produktivity (Itálie, Španělsko, Rusko a Turecko) byly také zeměmi, kde se tablety nejvíce používají specializovanými uživateli.

Prostor pro zlepšení

Bez ohledu na zvýšení produktivity, uživatelé hlásí, že stále existuje prostor pro zlepšení pomocí využití tabletů. 68 % uživatelů není zcela spokojeno s výkonem jejich tabletů při podpoře jejich aktivit.

Podle odvětví, 12 % uživatelů tabletů v přepravě, cestování a distribuci říká, že nejsou spokojeni se svým zařízením, 5 % v telekomunikacích a veřejných službách a 4 % ve státní správě a neziskových organizacích.

Ti, kteří používají tablety pro specializované aktivity, byly až dvakrát více nespokojeni s designem a funkcionalitou jejich zařízení – 65 % ve srovnání s 33 %.

Navíc 86 % nákupčích tabletů uvádí, že jejich uživatelé měli problémy s jejich zařízeními v posledních 2 letech a 77 % uvádí, že problémy byly způsobeny špatným designem a funkcionalitou.

Nejčastějšími příčinami byly: příliš krátká výdrž baterie (37 %), snadné poškození (17 %), nepoužitelnost při slunečním svitu (17 %), a nedostatek komunikačních rozhraní (15 %).

5 hlavních kritérií pro profesionální tablet

Pět hlavních kritérií, které používají nákupčí profesionálních tabletů, jsou funkcionalita (69 %), cena (57 %), snadnost použití (54 %), kompatibilita s operačními systémy ostatních počítačů (53 %) a odolnost vůči poškození (51 %). Uživatelé tabletů také stanovili 5 hlavních kritérií, kdy nejdůležitějším se stala funkcionalita (76 %) a snadnost použití (65 %).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Tablety a evropská revoluce v produktivitě


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.