Přeposlat Acer vylepšuje notebooky Aspire Nitro Black Edition: Dostanou nové grafiky a kameru Real Sense 3D

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer vylepšuje notebooky Aspire Nitro Black Edition: Dostanou nové grafiky a kameru Real Sense 3D

26.02.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Aceru se notebooky Aspire V15 a V17 Nitro Black Edition opravdu povedly a jedná se o jedny z nejzajímavějších přístrojů v oblasti poměru cena-výkon. V blízké budoucnosti se dočkáme vylepšených variant, které dostanou nové grafické karty a speciální kameru Real Sense 3D.

Acer vylepšuje notebooky Aspire Nitro Black Edition: Dostanou nové grafiky a kameru Real Sense 3D

Notebooky Aspire V15 a V17 Nitro Black Edition spadají do kategorie multimediálních přístrojů a s grafickými kartami GTX 860M by se daly tyto notebooky označit také jako jakýsi vstup na pole herních mašin. Navíc se jedná o velmi elegantní notebooky, které jsou vcelku tenké, relativně lehké a za design nutno Acer určitě pochválit. Hlavní rozdíl mezi oběma modely je v úhlopříčce obrazu, ale jinak jsou si V15 a V17 Nitro Black Edition opravdu hodně podobné a velkou pochvalu si zaslouží hlavně povedená, červeně podsvícená klávesnice. Ta obsahuje také numerický blok a pod klávesnicí má své místo rozměrný touchpad s podporou dotykových gest. V současné době se oba notebooky nabízejí s grafickými kartami GTX 850M a GTX 860M od společnosti NVIDIA, což jsou karty střední třídy spadající na pomezí multimediálních a herních karet. Pro normální hráče, kterým neudělá problém občas snížit detaily, se jedná o ideální karty, které mají solidní výkon, nejsou nějak extrémně náročné na chlazení a při jejich použití může výrobce nasadit ještě docela rozumnou cenu. NVIDIA ale samozřejmě již má novou generaci karet GTX, a to devítkovou řadu postavenou na architektuře Maxwell a po výkonných modelech GTX 980M a GTX 970M se k výrobcům začínají dostávat také střední karty GTX 960M a GTX 950M.

Acer vylepšuje notebooky Aspire Nitro Black Edition: Dostanou nové grafiky a kameru Real Sense 3D

A právě ty Acer u svých povedených multimediálních notebooků Nitro v blízké budoucnosti použije. Proti stávajícím kartám se opět trochu vylepšila efektivita, kdy dostaneme nepatrně vyšší výkon při nižší spotřebě a nižších energetických nárocích. Dá se očekávat, že GTX 950M po stránce výkonu vyrovná, nebo dokonce nepatrně překoná, starší GTX 860M při nižší spotřebě a GTX 960M posune herní výkon ve střední třídě zase o kousek výš.  Dražší varianty s GTX 960M by měly v základu dostat také kameru Real Sense 3D, která snímá pohyby uživatele a díky tomu lze notebooky ovládat bezdotykově, pouhými pohyby rukou ve vzduchu před obrazovkou. Tato technologie pochází od společnosti Intel a zdá se, že funguje velmi dobře a jedná se o takovou hračku pro technologické nadšence. Nabídka procesorů by měla u obou notebooků zůstat stejná a Acer tedy opět vsadí na procesory Intel z generace Broadwell. To samé platí také pro rozlišení displejů, a jak se dá očekávat, nejžádanější rozlišení bude klasické fullHD (1920 x 1080 pixelů). V nabídce bude ale také vyšší (3840 x 2160 pixelů) a nižší (1366 x 768 pixelů) rozlišení a varianty s nižším rozlišením budou osazeny grafickou kartou GeForce 940M a nízkonapěťovým procesorem Intel Core i5-5200U.

Acer vylepšuje notebooky Aspire Nitro Black Edition: Dostanou nové grafiky a kameru Real Sense 3D

Tato verze bude samozřejmě cílit hlavně na co nejnižší možnou cenu, ale jako takový multimediální základ by mohla být dostatečná. Procesor Core i5-5200U je opět z nové generace Broadwell, nabídne dvě jádra a taktovací frekvence 2.2 – 2.7 GHz. Tento model je vyráběný 14nm výrobním procesem a jeho maximální TDP je pouze 15W, takže mezi jeho hlavní přednosti patří nízká spotřeba a šetření baterie. Grafika GeForce 940M by také nemusela být nějak moc energeticky náročná, takže tato základní varianta by na tom mohla být po stránce výdrže na baterii docela dobře. Zatím se bohužel přesně neví, kdy se tyto upravené notebooky dostanou na trh, ale mělo by se tak stát v průběhu měsíců března a dubna. Velkou neznámou jsou zatím také ceny, ale první odhady hovoří o 800 dolarech za základní model (asi 19 360 Kč bez DPH) a rozmezí 1000 až 1300 dolarů za střední varianty (asi 24 200 až 31 460 Kč bez DPH). Varianta V17 s kamerou Real Sense 3D by měla stát okolo 1700 dolarů (41 135 Kč bez DPH) a top verze V15 se 4K displejem by se mohla cenově přiblížit až hranici 2000 dolarů (asi 48 395 Kč bez DPH). Jedná se ale pouze o odhady a reálné ceny můžou být ve finále trochu jiné.

Acer vylepšuje notebooky Aspire Nitro Black Edition: Dostanou nové grafiky a kameru Real Sense 3D

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer vylepšuje notebooky Aspire Nitro Black Edition: Dostanou nové grafiky a kameru Real Sense 3D


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.