Přeposlat Jaké budou Apple Watch druhé generace?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jaké budou Apple Watch druhé generace?

25.06.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jsou to již dva měsíce, co firma Apple představila své dlouho očekávané chytré hodinky Watch a v současné době se již mluví o další generaci. Pojďme se tedy podívat, na co se můžeme v blízké budoucnosti těšit, respektive o čem se v souvislosti s druhou generací hodinek mluví nejvíc.

Jaké budou Apple Watch druhé generace?

Chytré hodinky Apple Watch přišly proti konkurenci s mírným zpožděním (ačkoliv se o nich mluvilo suverénně nejdelší dobu) a všichni milovníci produktů s nakousnutým jablkem ve znaku se na ně samozřejmě náležitě těšili. Nebyl to žádný převratný produkt a většinou byla těmto hodinkám vytýkána hlavně horší výdrž na baterii a ne vždy úplně 100% reakce systému. Apple tedy má u svých hodinek co vylepšovat, a co se úplně nepovedlo u první generace, to by mohla napravit připravovaná generace druhá. Všechny informace jsou zatím samozřejmě ve fázi spekulací a na finálové specifikace si budeme muset počkat až do oficiálního představení veřejnosti, nicméně většina vylepšení vypadá vcelku logicky. Jednou z hlavních novinek by měla být integrovaná kamerka v horním rámu hodinek, která bude sloužit k FaceTime hovorům a dokonce také k pořizování dnes tolik populárních selfíček. Nový operační systém pro Watch s označením watchOS 2.0, který již byl oficiálně představený, pak umožní přijmutí videohovoru přímo na hodinkách nebo jeho přesunutí na iPhone.

Jaké budou Apple Watch druhé generace?

Je samozřejmě otázkou, jak je tohle důležitá funkce, nicméně plány se ve finále můžou změnit a je možné, že Apple nakonec odsune integrovanou kamerku až do třetí nebo některé další generace. Další věc, na které se pravděpodobně u druhé generace hodinek Watch pracuje, je větší nezávislost na iPhonu. V současné době hodinky nezvládají většinu normálních věcí bez připojení k iPhonu a druhá generace hodinek by je měla zvládnout při pouhém připojení na klasickou WiFi. To je hodně praktická věc a je to vlastně logický krok, protože určitě není nutné, aby se počasí mohlo aktualizovat pouze s připojeným iPhonem. Vzhledem k tomu tedy můžeme očekávat nový WiFi modul a ten by měl pomoct také s lokalizací hodinek pomocí funkce Find my Watch, která bude využívat WiFi router pro přesné určení místa polohy při ztracení nebo například krádeži. Jednou z největších bolístek hodinek Watch je slabší výdrž na baterii, která zvládne většinou jeden celý a někdy ani ne celý den, takže v tomto ohledu očekávají vylepšení snad všichni. Je tedy docela velkým překvapením, že v oblasti baterie se pravděpodobně ničeho zásadního nedočkáme a jednodenní výdrž asi zůstane i druhé generaci.

Jaké budou Apple Watch druhé generace?

Podle průzkumu většina uživatelů chytrých hodinek Watch končí den se zhruba 30% baterie, a pokud se výdrž druhé generace zlepší, bude to pouze v minimálním rozsahu. Nová baterie s výrazně vyšší kapacitou se tedy pravděpodobně vůbec neplánuje. U druhé generace by se mělo do prodeje dostat víc různých varianta a k současným třem (Sport, Steel a Edition) přibude minimálně jedna nová. Ta by měla být posazena mezi nejdražší verzi Steel a základní Edition, takže Apple bude chtít obsáhnout s druhou generací hodinek podstatně širší pásmo cen. Zatím ale není jisté, zda to bude nějaká levnější varianta modelů Edition nebo naopak vylepšená luxusnější verze středních Steel. Nabízí se také možnost úplně nového produktu z nových materiálů a v tomto ohledu je opravdu z čeho vybírat. Možná se tedy dočkáme úplně nových hodinek Apple Watch z titanu nebo například platiny. Všechno se ale samozřejmě potvrdí nebo vyvrátí až při oficiálním představení, které proběhne v roce 2016.

Jaké budou Apple Watch druhé generace?

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jaké budou Apple Watch druhé generace?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.