Přeposlat ASUS Strix GTX 950 – když si chcete zahrát v tichu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

ASUS Strix GTX 950 – když si chcete zahrát v tichu

28.08.2015 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

ASUS představil grafickou kartu Strix GTX 950, která se vyznačuje účinným chlazením a solidním herním výkonem. Novinka je vyrobena technologií ASUS Auto-Extreme a obsahuje odolné komponenty Super Alloy Power II, což zaručuje dlouhodobou spolehlivost a životnost. Karta Strix GTX 950 využívá nejnovější grafický procesor GeForce GTX 950 (GPU) se zvýšeným taktem 1329 MHz v herním režimu a frekvencí 1355 MHz v režimu přetaktování. V případě hry The Witcher 3 tak v porovnání s referenčními kartami nabízí až o 11,5 % vyšší výkon. Karta je vybavena technologiemi od firmy ASUS, včetně systému chlazení DirectCU II s patentovanými bezhlučnými ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel. Toto řešení umožňuje dosáhnout až o 20 % nižších teplot a 3krát nižší hlučnosti než u referenčních karet. Nechybí ani softwarový nástroj GPU Tweak II určený k přetaktování. Grafické karty ASUS Strix GTX 950 se v Česku a na Slovensku začnou prodávat v nejbližších dnech za cenu od 4999 Kč, resp. 184 euro s DPH.

ASUS Strix GTX 950 – když si chcete zahrát v tichu

Účinné chlazení a ničím nerušené hraní

Karta Strix GTX 950 je vybavena systémem chlazení ASUS DirectCU II. Ten využívá tepelné trubice, které jsou v přímém kontaktu s GPU. Toto řešení svou účinností překonává referenční systémy a v porovnání s nimi zajišťuje až o 20 % nižší teploty při hraní her. O zvýšený přívod vzduchu, vyšší statický tlak nad chladičem a lepší odvod tepla se starají patentované ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel. Karta Strix GTX 950 nabízí dokonce i režim nulové hlučnosti – pokud uživatelé hrají graficky nenáročné hry, ventilátory se zcela zastaví a hráči si mohou užívat zcela tiché herní prostředí. A i když se ventilátory znovu aktivují, jejich hlučnost bude až třikrát nižší než v případě referenčního modelu.

Technologie Auto-Extreme a komponenty Super Alloy Power II

Grafická karta Strix GTX 950 využívá výhod technologie ASUS Auto-Extreme, která jako vůbec první v tomto odvětví zavádí 100% automatizovaný výrobní proces, jenž zcela eliminuje lidský faktor a zaručuje konzistentně bezchybnou výrobu. Technologie Auto-Extreme zabraňuje usazování prachu a oxidaci. Grafické karty proto vynikají spolehlivostí nejen při běžném každodenním provozu, ale i při náročném hraní a přetaktování. Tento nový výrobní proces je také ekologický, nevzniká při něm žádný chemický odpad a množství energie potřebné k výrobě je sníženo až o 50 %.
Karta Strix GTX 950 je vybavena také komponentami Super Alloy Power II, které zajišťují vyšší účinnost, menší napěťové ztráty, nižší provozní teploty a eliminují nepříjemné bzučení při zátěži.

Intuitivní úpravy parametrů - Nástroj GPU Tweak II a XSplit Gamecaster

Vylepšený nástroj GPU Tweak II s novým uživatelským rozhraním umožňuje intuitivní úpravy herních parametrů a přetaktování. I přesto nabízí také pokročilé funkce pro ostřílené overclockery. Nová funkce Gaming Booster zvyšuje výkon systému jedním kliknutím, kterýme dokáže vypnout nepotřebné procesy a stará se o automatické přidělování všech dostupných prostředků.
Hráči získávají spolu s kartou také licenci nástroje XSplit Gamecaster na 14 dní zdarma. Ten umožňuje hráčům snadno streamovat nebo nahrávat jejich herní akci prostřednictvím jednoduchého rozhraní zobrazovaného ve formě překryvné grafiky přímo ve hře.

Technické parametry: 1

STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING STRIX-GTX950-DC2-2GD5-GAMING
 • Zvýšený takt 1329 MHz v herním režimu
 • Zvýšený takt 1355 MHz v režimu přetaktování
 • Chlazení DirectCU II s patentovanými 0dB ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel
 • Technologie Auto-Extreme a komponenty Super Alloy Power II
 • Nástroje GPU Tweak II a XSplit Gamecaster
 • Grafická paměť 2 GB GDDR5
 • Cena 5199 Kč, resp. 192 euro s DPH
 • Zvýšený takt 1190 MHz v herním režimu
 • Zvýšený takt 1228 MHz v režimu přetaktování
 • Chlazení DirectCU II s patentovanými 0dB ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel
 • Technologie Auto-Extreme a komponenty Super Alloy Power II
 • Nástroje GPU Tweak II a XSplit Gamecaster
 • Grafická paměť 2 GB GDDR5
 • Cena 4999 Kč, resp. 184 euro s DPH

1 Technické parametry, obsah balení a dostupnost produktu se mohou změnit bez předchozího upozornění a mohou se v jednotlivých zemích lišit. Skutečný výkon závisí na aplikacích, způsobu použití, provozním prostředí a dalších faktorech. Kompletní specifikace naleznete na http://www.asus.com

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku ASUS Strix GTX 950 – když si chcete zahrát v tichu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.