Přeposlat Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

04.03.2013 | Josef Mačí | Technologie | Komentářů: 0 |

Chytrá zařízení dokázala během několika let zásadním způsobem ovlivnit společenskou kulturu. Dala člověku možnost, jak zůstat neustále ve spojení, čerpat informace, podělit se s přáteli o nejčerstvější zážitky, využívat nejrůznější aplikace k usnadnění práce i celého života a nejen to. I tak mají své hranice. V dešti je jemná technologie nepoužitelná, baterie příliš nevydrží a dítě jejím prostřednictvím také nepohlídáte. Nebo snad ano?

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

Okamžikem, kdy Steve Jobs oficiálně představil světu v roce 2007 iPhone, se spustila módní lavina, která se dodnes nezastavila. Vlastnit iPhone znamenalo být součástí moderní technologické kultury. A tak vznikaly stotisícové základny „Applefanatiků“, kteří často nebyli jen slepými fanoušky a následovateli, ale také technickými nadšenci.

Díky fanouškům Applu proto světlo světa spatřila řada doplňků a příslušenství nejen pro samotný iPhone, ale i pro další chytré telefony, tablety, počítače nebo hudební přehrávače. A jak to tak bývá, některé byly skutečně velmi inovativní, některé, korektně řečeno, méně.

Hi-Sleep   

Neradi usínáte v úplném tichu, ale nechcete nikoho obtěžovat hlasitými zvuky? Hi-Sleep nabízí elegantní řešení. Tváří se sice jako obyčejný barevný polštář, ale ve skutečnosti se v něm skrývá malý reproduktor. Před spaním stáčí zapojit váš přehrávač nebo mobil a vy i vaši sousedé pak můžete nerušeně odpočívat. (cena: 500 Kč)

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

iCade

Pro ty, kteří si často sentimentálně zavzpomínají na herní klasiky od Atari, připravili vývojáři roztomilé překvapení. Na hracím automatu upraveném pro iPad opět oživíte Maria, Flushe, Dynamite Jacka a další hrdiny. Co víc si „klasikář“ může přát? (cena: 2500 Kč)

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

QuickerTek

K těm bláznivějším futurističtějším doplňkům jednoznačně patří solární panel QuickerTek. Podle informací výrobce dokáže větší verze QuickerTek (2 m2) plně nabít notebook za 6 hodin čistého času. Těžko si představit odpolední chvilku v parku se solárním panelem vedle deky. Jedině že bychom si na 6 hodin někam odběhli a notebook nechali ležet ladem. Ale kdo ví, třeba dobrodruzi už plní košíky. (cena: 22 000 Kč)

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

Magic cube

Hledáte externí klávesnici pro váš tablet nebo chytrý telefon? Magic cube je bezpochyby nejoriginálnějším řešením. Namísto skutečné fyzické klávesnice je tu jen malá krabička vysílající laserový paprsek, který vytváří její obraz na podložce a zpětně snímá pohyby prstů. Je to skvělá technická „vychytávka“. Avšak většina uživatelů, kteří si pořizují externí klávesnici, dělá tak proto, že jim jednoduše nevyhovuje virtuální plochá klávesnice tabletu, čímž se tato hračka stává pouze předraženým dřívím neseným do lesa. (cena: 3500 Kč)

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

Withings Smart Baby Monitor

Jestli se vám chůvičky zdály výborným pomocníkem při péči o dítě, tak věřte, že se Smart Baby Monitor bude rodičovství opravdová hračka. Přístroj se zabudovanou kamerou připojený k mobilu bude vaší prodlouženou rukou do dětské místnosti. Zvuk i obraz máte kdykoliv po ruce. Můžete jej natáčet, přibližovat nebo samozřejmě přepínat do formátu nočního vidění. Avšak díky chytré chůvičce můžete také s dítětem mluvit, pouštět mu jeho oblíbené melodie nebo kontrolovat teplotu, vlhkost vzduchu a množství světla v místnosti. Jediným možným nebezpečím zůstává, že si tatínek oblíbí Smart Baby Monitor více než děťátko. (cena: 7 000 Kč)

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

WinshieldWiper

Nakonec seznamu musí přijít absolutní vítěz. I když v tomto případě to bude spíše Zlatá malina. Už samotný nápad je podezřelý. WinshieldWiper je malý stěrač, který by měl umožnit chytrému telefonu normálně fungovat i za hustého anglického deště. Bohužel to má pár háčků. Chytré telefony nemají USB konektor, tím pádem budeme muset v druhé ruce nést ještě notebook, kterému ale žádný stěrač nepomůže. A ani stěrač neudělá s chytrého telefonu armádního obojživelníka, takže tato věcička skončí nejspíš právem v propadlišti dějin. (pouze prototyp, cena nebyla určena)

Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší

Josef Mačí

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jak udělat chytrá zařízení ještě chytřejší


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.