Přeposlat Extrémní zkouška: Ultrabook VAIO Pro v Antarktidě

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Extrémní zkouška: Ultrabook VAIO Pro v Antarktidě

30.01.2014 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ben Saunders je historicky třetím člověkem, který se vypravil sám na Severní pól a drží rekord i za nejdelší samostatnou výpravu na Arktidu. Tentokrát se vydává ve stopách před sto lety nedokončené výpravy. Parťákem Bena v dobývání Jižního pólu je mimo jiné i Ultrabook Sony VAIO Pro 11 s procesorem Intel, který v těchto dnech absolvuje zátěžový test. Díky němu zůstává výprava ve spojení se světem a píše svůj blog z náročné cesty.

Extrémní zkouška: Ultrabook VAIO Pro v Antarktidě

V letech 1911-12 se o dobytí Jižního pólu pokoušely dvě výpravy: norská se psy a britská na lyžích. Britové k Jižnímu pólu došli, ale Norové je předběhli. Zklamaní Britové v čele s kapitánem Scottem se vydali na zpáteční cestu k pobřeží, ale zima a tamní podmínky si vybraly svou daň a celá výprava umrzla. Od té doby se o něco podobného nikdo nepokusil. Ben Saunders a Tarka L’Herpiniere se rozhodli pokračovat ve Scottových stopách a dokončit to, co se dříve nepovedlo, riskantní expedici s původním názvem Terra Nova. Ben Saunders je zkušený dobrodruh, který již podnikl několik expedicí. Momentálně se ve dvou vydali na čtyřměsíční výpravu s cílem dojít z pobřeží Antarktidy na Jižní pól a zpět. Za tuto dobu chtějí se svým parťákem Tarkem ujít neuvěřitelných 2.900 km. Už se jim podařilo dosáhnout Jižního pólu a v těchto dnech jsou na zpáteční cestě, kdy jim do cíle zbývá zhruba 360 km.

Extrémní zkouška: Ultrabook VAIO Pro v Antarktidě

Jedná se o nejdelší samostatnou polární výpravu. Dvoučlenný tým čelí teplotám kolem -50 °C. Každý z nich táhne v těchto extrémních podmínkách speciální saně s nákladem, kde je znát každý gram navíc. Díky tomu se museli hodně rozmýšlet, co všechno vzít s sebou kromě nejnutnějších potřeb k přežití. Polárníci před výpravou snižují hmotnost všemi možnými způsoby – dokonce zkracují kartáčky na zuby nebo vrtají otvory do lžiček. Tyto „zásahy“ ale u techniky nebyly nutné: B. Sanders si totiž vybral nejlehčí kousky. Dobrodruzi chtějí být ve spojení se světem a poskytovat informace ze své výpravy. Dělit se o zážitky a informovat o svém zdraví. Posílat z Antarktidy do světa obrázky a videa. Srdcem výbavy je jeden z nejlehčích Ultrabooků na světě, Sony VAIO Pro 11, který váží jen 870 gramů a je vybavený technologiemi od společnosti Intel zajišťující vedle výdrže baterie i adekvátní výkon. Spojení lehkých karbonových vláken od společnosti Toray, preciznosti a mimořádné odolnosti zpracování od Sony a technologií Intel dokazují, že s tímto notebookem je možné se vydat opravdu kamkoliv, i na netradiční místa, do extrémních podmínek a být tím správným a odolným členem Scottovy expedice.

Extrémní zkouška: Ultrabook VAIO Pro v Antarktidě

Před výpravou ho po dobu 6 měsíců testoval inženýr Simon Lambden v laboratořích Intel při teplotě -40 °C. I přesto, že podmínky v Antarktidě jsou extrémnější než v laboratoři, dosavadní průběh výpravy potvrzuje spolehlivost ultrabooku v extrémních teplotách. Součástí výbavy jsou i tři sady lithium-polymerových baterií, dva speciální upravené solární panely na jejich dobíjení ve dne i v noci (na jižní polokouli je aktuálně polární den, tedy světlo 24 hodin denně), kompaktní fotoaparát a satelitní telefon s internetem s rychlostí 128 kbps.

Jejich každodenní kroky za svým snem je možné sledovat na jejich blogu a sociálních sítích. Celá výprava je něco více než jen ukázka neuvěřitelné fyzické a psychické vytrvalosti, ale také poselství světu – umění čelit výzvám.

Extrémní zkouška: Ultrabook VAIO Pro v Antarktidě

Ben Saunders denně updatuje blog na adrese www.scottexpedition.com/blog a také sdílí fotografie i záznamy na sociálních sítích:

•   YouTube - www.youtube.com/scottexpedition

•   Twitter - www.twitter.com/scottexpedition

•   Facebook - https://www.facebook.com/TheScottExpedition?ref=ts&fref=ts

•   Instagram - www.instagram.com/scottexpedition

•   G+ -  https://plus.google.com/u/0/114367232090040829063/posts

Videa s českými titulky jsou dostupná na YouTube kanálu www.youtube.com/IntelCZ, kde je vytvořen samostatný playlist: http://bit.ly/1hHYHQM

Lokalizovaný český hub je dostupný z http://intel.ly/184GPqI.

Další lokalizované informace a novinky jsou distribuovány v rámci profilů na sociálních sítích:

•   Facebook - https://www.facebook.com/IntelCZandSK

•   Twitter - https://twitter.com/IntelCZandSK

Patrony expedice jsou Falcon Scott (pravnuk kapitána Roberta Falcona Scotta) a Robert Swan, důstojník Řádu britského impéria (první člověk, který pěšky došel na severní i jižní pól a zakladatel nadace 2014). Chcete-li cestu podpořit a zapsat se tak do historie, můžete sponzorovat jednu míli expedice: http://scottexpedition.com/partners/sponsor-a-mile

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Extrémní zkouška: Ultrabook VAIO Pro v Antarktidě


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.